Підпільні мистецькі бої: бракувало хіба тоталізатора (ФОТО)

Усім, хто хоч раз дивився бойовики з Ван Дамом, добре відомо, що справжні підпільні бої проводяться у дерев’яних сараях на околиці міста, де за трибуни правлять збиті з грубих дощок помости, а ринг по центру не відділений від глядачів навіть канатами.

Українські підпільні поетичні бої ще не доросли до такого рівня, тому перша сесія відбулася у затишному клубі в самому центрі Києва, де глядачі розмістилися за столиками, а сцена була обладнана професійним звуком і світлом. Де саме? – спитаєте ви. А ми не відповімо, бо це – секрет, доступний лиш посвяченим – тим, хто відвідав захід, уболівав за бійців та власноруч вирішував їхню долю.

Ринг чекає на бійців. Трон – для Президента

.

22 лютого з приводу Всесвітнього дня рідної мови Клуб Бойових Митців, президентом якого є Дмитро Лазуткін (далі Президент), провів перший турнір. До бою було покликано чотирьох поетів: досвідчених та прославлених Павла Коробчука та Євгенію Чуприну, а також молодих і амбітних Андрія Шадріна та Карину Тумаєву.

Правила боїв, як і належить, були жорстко регламентовані – по дві хвилини кожному митцю у першому раунді, хвилина перерви і знову кожному по дві хвилини. Боєць, ім’я якого називають першим, займає червоний кут і вдягає червоний шалик, другий – відповідно синій ослін і шарф.

Переможця визначали глядачі шляхом ПЕРСОНАЛЬНОГО голосування. Для цього кожному з них видано комплект карток – синю і червону. Голосувати одразу обома дозволено, але ОСОБИСТО.

Набір для голосування

.

Голос Президента – вирішальний. Але він вимагається тільки тоді, коли симпатії глядачів розділяться на рівно – згодіться, що за такої кількості суддів це малоймовірно.

Переможець кожного двобою отримує медаль з рук самого Президента. Абсолютний переможець турніру не визначається, бо у клубі є тільки один абсолютний переможець – Президент. (Інша версія: у мистецтві не буває абсолютних переможців.)

Першими до бою вийшли Павло Коробчук та Андрій Шадрін. «Хаджіме!», – проголосив Президент і бій розпочався.

Коробчук-Шадрін. Спортивна злість потрібна і поетам

.

Результат двобою виявився прогнозованим. Азарт молодості не зміг нічого протиставити досвіду й авторитету.

Впевнена перемога червоного

.

Друга пара була жіночою. Карина Тумаєва vs Євгенія Чуприна. Як відомо, жіночі бої користуються особливою популярністю публіки.

Атака Тумаєвої

.

Чуприна контратакує

.

І знову переміг досвід.

Синій попереду

.

Далі пішли змішані двобої.

Павло Коробчук – Карина Тумаєва

.

І знову досвід рулить

.

Антракт

.

Після перерви бої відновилися із новим завзяттям. Андрій Шадрін – Євгенія Чуприна.

Несподіваний прийом від Шадріна – прохід у ноги!

.

І перша ефектна перемога

.

Наступний поєдинок – молодіжне дербі.

У червоному куті – Карина Тумаєва

.

Шадрін у синьому і знову на колінах

.

Але повтори у мистецтві – сумнівна зброя. До того ж боєць втратив відчуття часу і вірш було безжально перервано командою Президента.

Медаль дістається бійцю у червоному куті

.

Кухня і бар заслухалися – шоу вдалося?

.

І нарешті фінальний зірковий двобій. У червоному куті володар двох медалей Павло Коробчук. Проти нього – Євгенія Чуприна має один виграш, бо уступила під напором Андрія Шадріна.

Коробчук віддає слухачам всього себе

.

Читає Чуприна. Суперник замислився, а Президентові подобається

            .

Кожен боєць використовував свої коронні прийоми. Червоний кут став джерелом експресії, напору і ліричних перебивок. Синій протиставив йому іронію і жіночий сарказм. Сили були рівними. Тому коли залу запропонували голосувати, глядачі розгубилися і запропонували третій раунд. Але Президент одразу дав зрозуміти, хто тут господар:

– У клубі є чіткий регламент боїв. Там значиться, що має бути два раунди. Тому третій раунд може бути призначений тільки, якщо так вирішить Президент… А  я так вирішую. І оголошую третій раунд. Хаджіме!

Однак блискучі виступи обох бійців у третьому раунді туман не розвіяли. І Президент дав команду голосувати.

Порахуємо?

.

Нічия. Але правила передбачили і таке. Право голосу надається Президенту.

Мудрий і мужній вибір

.

Проте турнір на тому не завершився. Назвався Президентом – бери мікрофон.

Останній раунд – за Президентом

.

 

Голосування і медаль за перемогу над собою

.

Тож дозвольте підвести попередні підсумки.

Переможцями у першому турнірі  Клубу Бойових Митців стали:

Карина Тумаєва – 1 перемога.

Андрій Шадрін – 1 перемога.

Євгенія Чуприна – 2 перемоги.

Павло Коробчук – 2 перемоги.

Кожен боєць провів по три двораундові сутички. Тобто шість разів виходив до мікрофону.

Така велика дистанція стала випробуванням як репертуарного потенціалу, так і сценічної витривалості.

Кожен встиг побудувати свою інтригу стосунків з глядацькою суддівською громадою і пожати її плоди.

Жорсткий формат боїв з однієї сторони є прекрасною школою виховання виконавчої дисципліни поетів, а з іншої – надійною гарантією якості шоу.

Ну і останнє. Як повідомив Президент Клубу Бойових Митців, дата наступних підпільних боїв вже визначена. 21 березня 2013 року. Ну а місце – як і цього разу, воно буде відоме тільки зареєстрованим відвідувачам (реєструватись можна вже зараз, пишіть на скриньку pr@greenpes.com). На те вони і підпільні бої.

Таємний кореспондент

“Друга Читача”