«МЕДВІН» + «Єврокон» = дружба? (ФОТО)

11 квітня в урочистій обстановці розпочав роботу черговий книжковий ярмарок «МЕДВІН» – цього разу з підзаголовком «Цей неймовірний, фантастичний світ!». Концентрація фантастики на ньому справді значно більша, ніж зазвичай, – адже ярмарок приймає Європейський конвент фантастики «Єврокон». Ця подія не могла не позначитися на всій організації роботи ярмарку – і в перший же день це стало помітно.

 

Цьогорічне відкриття «МЕДВІНу» (воно ж – відкриття «Єврокону») навіть у планах мало тривати півтори години. Це цілком логічно – адже кожна фраза мала пролунати двічі: в оригіналі та в перекладі. Імениті гості як по «медвінівській», так і по «євроконній» лінії говорили стисло й оптимістично – головний їхній меседж можна було б передати цитатою  радянської пісні: «Как здорово, что все мы здесь сегодня собрались!». Ну не говорити ж про проблеми в такий урочистий момент…

 Брати Капранови та Сергій Дяченко вітають присутніх на церемонії відкриття. Їм допомагає перекладач

 

Крім кураторів культурної програми Братів Капранових та «батька» виставки Едвіна Задорожного, почесну місію сказати кілька слів, щоб легітимізувати захід, доручили іншим гостям, чиї імена сміливо можна давати жирним курсивом: президент Української асоціації видавців та книго розповсюджувачів Олександр Афонін, видатні письменники-фантасти – британець Крістофер Пріст, росіянин Вадим Панов, співвітчизники  Сергій Дяченко, Генрі Лайон Олді, Олександр Валентинов, Олександр Турчинов… Так, Олександр Турчинов. Він прийшов проявити свою іпостась письменника – презентувати власну книжку з пафосною назвою «Пришестя».

 «Пришестя» Олександра Турчинова

Після завершення презентації та маленької паузи з номерів художньої самодіяльності письменники-фантасти провели прес-конференцію – щоправда, запитань у людей із залу практично не виникало, а іноді такі ж перебої виникали з відповідями. Наприклад, коли жоден письменник не зголосився відповісти на запитання про сучасні тенденції у фантастичній літературі, модератор прес-конференції. Один з Братів Капранових, підсумував: «У фантастичній літературі зараз немає тенденцій».

 

Кухня у перший день потішила як смачними стравами, так і цікавими гостями. Усі охочі, хто не зміг собі відмовити у такій радості, належно поцінували як кулінарні, так і спілкувальні таланти Соломії Вітвіцької, Марії Морозенко та Андрія Кокотюхи.

 

Гламурна кухня від відомої телеведучої Соломії Вітвіцької

 Смачна рисово-яблучна бабка за рецептом Дарії Цвек від Марії Морозенко

 

 Грецький салат по-українськи від маестро детективів Андрія Кокотюхи

Заходи на стендах учасників у перший день не збиралися хвалитися якоюсь оригінальністю. Стандартний набір презентацій та автограф-сесій не особливо відомих авторів – навряд чи відвідувачі прийшли за цим. Видавці, читачів треба завойовувати усіма можливими і неможливими способами!

Найменший відвідувач книжкової виставки:)

Утім, майстер-класи також не могли похвалитися аншлагом. Мабуть, позначився робочий день.

 

Готуємося до Великодня

.

Що ж до самого «Єврокону», який відтягнув на себе стільки зусиль організаторів, то його насичена програма цілком могла б скласти конкуренцію «мейнстримній» – тим більше що теми, які піднімалися в ході його роботи, часто були б цікаві і людям, далеким від усілякої фантастики. Наприклад, «Порівняльні особливості українського та російського книговидавництва». Цікаво тільки, чому у програмі написано, що ці заходи – «лише для зареєстрованих учасників Єврокону»? Насправді зайти у той же зал № 3 (їхня кількість цього разу побільшала) міг будь-хто охочий. Але це і непогано!

 

 Зовсім не фантастичний захід, хоча і в рамках «Єврокону». Юрій Іванов та Гліб Гусаков порівнюють книжкові реалії України та Росії

 

Послухати про проблеми літератури приходить багато охочих

 .

Кожен «МЕДВІН» не схожий на інший. З першого дня важко робити висновки – щоб скласти остаточне враження, хочеться прийти ще і в ті два дні, які він працюватиме. Загальна атмосфера ярмарку (мабуть, значною мірою за рахунок розслаблених зарубіжних гостей) доволі весела і доброзичлива. Цікаві книжки і цікаві люди – це те, чим славиться «МЕДВІН». Тому і цього разу відвідати книжковий ярмарок (і паралельно «Єврокон») варто.

Отже, попереду – легенда сучасної української літератури Оксани Забужко на Літературній кухні, «ударна доза» заходів «Єврокону», Перший Фестиваль книжкової реклами, традиційний дитячий день та багато іншого. Є заради чого знов приїхати в «КиївЕкспоПлазу»!

Атанайя Та
Фото: Христина Приліп

  • Ме

    Валентинов не приїхав. Й він Андрій. Та все одно не приїхав.