Літературна Країна Мрій: книжкове свято липня! ФОТО

Один з Братів Капранових та Артем Полежака зійшлися на ринзі у Клубі Бойових Митців

Вважається, що всі важливі літні події стаються у червні. Але цьогорічна Країна Мрій, яка відбулася на звичному місці 6-7 липня, є серйозним спростуванням цього стереотипу. І її автономна частина – Літературна Країна Мрій – також..

 

Цього року вона виглядала дуже вдало: цікаві учасники, насичена програма, великий наплив відвідувачів… Традиційно гостям фестивалю було запропоновано Книжковий ярмарок, різноманітні заходи на майданчиках «Майстер-кляса», «Курінь»«Літературна кухня»  і на Літературній сцені, а також невеличкий, але традиційний дощ:)

.

Цьогорічний «асортимент» «Майстер-кляси» активно намагався прив’язатися і до книжкової, і до купальської тематики: листівка до Івана Купала в техніці квілінг, листівка-оберіг у техніці каліграфії, купальська витинанка, виготовлення блокнота, закладинка у техніці декупаж… У затінку невеличкої «Майстер-кляси» завжди сиділи охочі до ручної роботи.

Петриківський розпис на «Майстер-клясі» – чарівне мистецтво фарби та пензля

.

На сцені «Курінь» начебто відбувалися заходи не дуже відомих письменників, але це не заважало їй збирати аншлаги. Причому не лише тоді, коли йшлося про хоч якось упізнавані бренди (Г@ківські читання, літоб’єднання «Севама», Катерина Гладка, Володимир Антощук). Може, місце намолене?

Катерина Гладка читає поезії на сцені «Курінь»

.

«Літературна кухня» традиційно користується популярністю відвідувачів. І цього разу зірковий склад «кухонної» програми був на висоті: кандидат магічних наук Лілія Мусіхіна та кандидат еротичних наук Леся Мудрак, Вікторія Гранецька, сестри Тельнюк, Дара Корній, Анжеліка Рудницька… Причому напої у «меню» фігурували частіше, ніж наїдки. Тому що готувалося цього року авторське приворотне зілля(!), яке у страшну спеку дуже допомогло втамувати спрагу.

Кандидат еротичних наук Леся Мудрак випробовує дію приворотного зілля на глядачах

.

Дара Корній та Богдан Коломійчук готували середньовічно-містичне приворотне зілля по-львівськи

.

Сестри Тельнюк своє приворотне зілля назвали «Дорога зі скла»

.

Духовна ж їжа, яка йшла у комплекті з фізичною, приваблювала відвідувачів ще більше за перспективу покуштувати безалкогольного мохіто чи м’ятного коктейлю з льодом.

Анжеліка Рудницька пригощала відвідувачів Літературної Країни Мрій не лише безалкогольним мохіто власного приготування, а й цікавими подробицями свого творчого шляху

.

Цього року до літературної додалася і суто купальська програма – вечірка «Гала-Купала» та міні-концерт купальської пісні вокального тріо «Жайворонок». Загалом можна сказати, що на Літературній Країні Мрій побільшало музики – і правильно, література без музики довго жити не може!

На купальській вечірці «Гала-Купала» плели віночки, прикрашали купальське дерево – Купалицю, весело танцювали й співали

.

На Купала гості Літературної Країни Мрій спалювали все погане разом з Мареною

.

До речі, на великій Літературній сцені теж неодноразово було продемонстровано, як література плавно змикається з музикою. Ярослав Джусь, Максим Бережнюк та Оксана Боровець продемонстрували, що таке мелодекламація (власне, це читання художнього тексту під музику).

Максим Бережнюк та Ярослав Джусь на Літературній сцені Країни Мрій

.

А четвертий Кобзарський слем став великою інтернаціональною подією, яка заслуговує на окрему бесіду, яку ми запланували на завтра)

Учасник Кобзарського слему – японський кобзар Чарлі Сакума

.

Катерина Ясенчук – переможниця Кобзарського слему 2013!

.

Крім музики, на Літературну Країні Мрій прийшло телебачення – поки що лише в якості пілотного проекту, такої собі виїзної сесії телепрограми «Ч\Б». Але оскільки Тараса Чубая не відпустив щільний гастрольний графік, співрозмовником Б (себто Андрія Бондаря) був Олександр Ірванець, тому цей випуск було запропоновано назвати «І\Б» (уголос цю абревіатуру краще читати наодинці).

Олександр Ірванець веселив публіку своєю злободенною поезію

.

Творчі зустрічі – жанр, далекий від новаторства – також збирали людей більше, ніж могло поміститися під навісами. Воно й не дивно: Ірена Карпа, Олександр Ірванець, Ірен Роздобудько та Ігор Жук – коли ще випаде нагода поспілкуватися з такими людьми і поставити їм свої запитання?

До Ірени Карпи у читачів було чимало запитань; і як результат – цікава творча зустріч!

.

Ірен Роздобудько на Літературній сцені зі своєю новою книгою «Зроби це ніжно»

.

Літератури етнічних спільнот України цього року були представлені болгарами, вірменами, ромами та гагаузами. Послухати звучання екзотичних мов також прийшло чимало людей.

Ромська поетеса Наталія Варакута під акомпанемент Брата Капранова вчить глядачів співати пісеньку

.

Тим більше цього року глядачам не просто читали вірші та переклади, а й розучували з ними пісні згаданих спільнот. Вийшло цікаво і зближуюче.

Тудора Арнаут знайомить публіку з щоденною лексикою гагаузів

.

Новинкою цьогорічної Літературної Країни Мрій став Клуб Бойових Митців: битва важковаговиків. «Побитися» прийшли Артем Полежака, Євгенія Чуприна, Олег Коцарев та один з Братів Капранових.

У червоному кутку ринга – Артем Полежака, рефері – Дмитро Лазуткін

.

За чесністю «бою» стежив президент зазначеного клубу Дмитро Лазуткін. Судячи з усього, такий формат на Літературній Країні Мрій приживеться – адже він просто приречений на успіх!

Переможця у Клубі Бойових Митців визначають глядачі: поет у синьому кутку лідирує!

.

Загалом радісно, що літературне доповнення до культової «Країни Мрій» практично почало жити власним життям. Хочеться лише побажати всім її учасникам втілення тих самих мрій. А організаторам – ще й сил повторити свій подвиг на наступний рік…

Атанайя Та
Фото: Христина Приліп 

 .

Ініціатор «Країни Мрій» – Олег Скрипка.

Куратори «Літературної Країни Мрій» – Брати Капранови.

«Літературна Країна Мрій» відбулася за підтримки фонду Арсенія Яценюка «Відкрий Україну»

 

Генеральний інформаційний партнер – канал TВi.

 

Інформаційні партнери:

Країна, Газета по-українськи, День, Український тиждень, Буквоїд, книгарня «Є», книжковий магазин «Читайка», ІА «ПРО», Укр.Літ, літклуб «Маруся».