«Форум видавців» для дорослих і дітей

Відбувся вже другий львівський “Форум-видавців – дітям”. Книжкова виставка-ярмарок проходила з 8 до 10 травня у львівському Палаці мистецтв.

 

Форум розпочався 8 травня паралельно з відкриттям сьомого Фестивалю дитячого читання «Книгоманія». І одразу відвідувачі потрапили у веселу святкову атмосферу – перед входом до Палацу відбувалося дитяче свято “Гаївки в країні ангелят”: різноманітні ігри, співи, танці та майстер-класи для дітлахів не давали нудьгувати як дітям, так і їхнім батькам.

 

Відкриття фестивалю ознаменувалося нагородженням переможців всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2008». Дев’яносто лауреатів складних етапів змагань з’їхалися до Львова для участі у захопливій програмі фестивалю «Книгоманія» 8-11 травня. Окрім зустрічей з авторами дитячих творів, вікторин, концертів, подорожей, екскурсій та літературного квесту, на найкращих юних читачів України чекала акція «Книжка від зірки» за участі переможців телевізійного проекту «Шанс», у рамках якої відомі зірки шоу-бізнесу зачитували епізоди своїх улюблених дитячих творів. Дітлахи мали змогу почути відомих учасників „Шансу” Павла Табакова, Олену Корнєєву, Людмилу Ясинську та Василя Левицького, ді-джеїв радіо „Люкс”. Спеціальним гостем фестивалю «Книгоманія» став всесвітньо відомий театральний режисер Роман Віктюк.

 

Форум ряснів виставками книжкових ілюстрацій та графіки до дитячих книжок. Загалом на форумі пройшло вісім конкурсів малюнків та кілька арт-класів, де брали участь як діти з різних куточків України, так і професійні художники.
Виставку-ярмарок відвідали представники вісімдесяти видавництв та дитячих журналів. Видавництва, в основному, влаштовували автограф-сесії авторів та конкурси. Серед відомих дитячих письменників свої нові книжки презентували Марія Людкевич (“Біля кого тепліше”), Зірка Мензатюк (“Катрусині скарби”), а також Марина Павленко, Леся Воронина, Галина Малик, Олександр Есаулов, Ганна Медвідь та Олесь Ільченко. А найбільше нових книжок було представлено видавництвом “Навчальна книга – Богдан”.

 

Також на форумі було проведено кілька науково-практичних конференцій щодо нагальних проблем дитячого читання. Зокрема, “Дитина читає…” – міжнародна науково-практична конференція, в якій брали участь понад сімдесят провідних вітчизняних науковців, письменників, психологів та викладачів – визнаних фахівців у царині дитячого читання. Організаційний комітет конференції очолював голова Національної ради з питань культури і духовності Микола Жулинський. Варто наголосити, що найголовнішим наслідком цієї конференції стане заснування спеціалізованого Всеукраїнського центру дослідження дитячої літератури та підтримки читання, мета якого – пошуки шляхів та засобів для подолання проблем, пов’язаних із процесами викладання літератури у середній школі, видавництва української дитячої книги, її написання та перекладу на високому літературному рівні

 

Також у рамках Форуму пройшла благодійна акція зі збору книжок для дитячих будинків та інтернатів “Подаруй дитині книжку”, до якої долучилися представники майже всіх учасників виставки.

 

Здається, минулорічне починання “Форуму видавців” отримало достойне продовження та розвиток: збільшилась кількість учасників та масштаб проведення заходу. Цей факт яскраво ілюструє участь представників інших країн – зокрема, проект дитячого читання “Пінзельфіш” при Міжнародній молодіжній бібліотеці у Мюнхені.

 

Олена Замаєва