10 спецпроектів Книжкового Арсеналу, які варто відвідати (ФОТО, ВIДЕО)

*

8 квітня в Києві урочисто відкрили IV Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» – найбільшу подію України, яка об’єднує літературу та мистецтво. КА 2014 – це 100 українських видавництв, понад 200 подій, близько 30 відомих письменників, впливових літературних діячів та інтелектуалів із 10 країн світу, й 40 тисяч читачів. Особливістю цьогорічного фестивалю стали спецпроекти – серії лекцій, майстер-класів, дискусій, об’єднані конкретною соціально-літературною тематикою, які передбачають включеність аудиторiї до діалогу із митцями, обміну думками стосовно важливих соціальних явищ та феноменів. Окрім того, сильною є і освітня складова.

 

«Друг Читача» відвідав перші дні «Книжкового Арсеналу» й підготував гід найяскравішими спецпроектами, у яких треба поспішити взяти участь (КА проходитиме в Києві до 13 квітня).

 Ознайомитися з новинками Книжкового Арсеналу.

 

1. Події від Видавництва Старого Лева

«Видавництво Старого Лева» приїхало до Києва не лише із найгарнішими у світі книжками, а й з виставкою книжкової ілюстрації «Як оживають книжки» та серією майстер-класів, лекцій для дітей.

*

Виставка «Як оживають книжки»

Окремої уваги заслуговують презентації видань для дітей з вадами зору «Маленькі тролі та велика повінь», «Капелюх чарівника» й публічне обговорення проблеми, а також нової повісті Зірки Мензатюк «Як я руйнувала імперію». Це – чи не перша дитяча книга на таку тематику в українському літературному просторі. Також варто відвідати дискусію «Українська дитяча книжка у світовому контексті та Україна як повноцінний учасник міжнародних проектів» за участі Мар’яни Савки, Романи Романишиної, Андрія Лесіва, Катерини Міхаліциної. Дивитись програму.

 

2. Проект «КіноУтопія: З історії українського радянського кіно»

*

Фото: megogo.net

Національний Центр Довженка підготував ряд лекцій-обговорень та показів фільмів режисерів радянської доби: «Суворий юнак» (1935) Абрама Роома за сценарієм Юрія Олеші. «Аероград» (1935) Олександра Довженка, «Їхали ми, їхали» Юрія Тимошенка, Юхима Березіна та Василя Лапокніша. Також відвідувачі зможуть зустрітися із улюбленою актрисою Адою Роговцевою на стенді Meridian Czernowitz. Дивитись програму.

 

3. Відеопоезія на «Книжковому Арсеналі»

Літературний портал Літфест, який проводить у Києві фестиваль відеопоезії «CYCLOP», презентуватиме найкращі відеопоетичні ролики українських митців за 3 роки історії фестивалю, продемонструє відеороботи з міжнародних фестивалів. Також заплановані обговорення відеопоезії як синтезу мистецтв, нового жанру та явища. Дивитись програму.

 

1-ше місце фестивалю відеопоезії «CYCLOP» 2013

Оля Михайлюк «Ніж і Ніжність», Київ

Текст: Юрій Андрухович. Відео: агенція АртПоле. Концепція: Оля Михайлюк. Музика: Karbidо.

 

4. Лекторій «Забуті класики»

Курс «Забуті класики» від Центру літературної освіти складається з 5 лекцій, протягом яких лектори по-новому відкриють українських письменників, які з різних причин або невідомі, або недооцінені у широких колах читачів, а саме: «таємний агент» української літератури В. Домонтович, «поет для знавців» Володимир Свідзінський, драматург світового рівня Микола Куліш, «хрещена мама» багатьох письменників своєї доби Ірина Вільде та основоположник українського футуризму Михайль Семенко. Дивитись програму.

 
Лекція Елеонори Соловей – «Володимир Свідзінський: історія відсутності і повернення»

 

5. «Pictoric» – виставка польсько-української сучасної ілюстрації

*

«Pictoric» – власне виставка ілюстрацій польських та українських художників, майстер-класи, лекції та дискусії навколо важливих проблем галузі, зокрема питання освіти та підготовки художників та ілюстраторів в Україні. Відомі на весь світ своїми книжками поляки Івона Хмєлевська, Магдалена Восік та Павел Павлак – проведуть творчі майстер-класи та лекції на тему сучасної книжкової графіки. На виставці діятиме бібліотека. Дивитись програму.

 

6. Лекторій «Нова хвиля сучасного арт-самвидаву»

*

Проект представляє незалежна платформа для молодих митців і авторів Niice. Він працюватиме як відкритий простір для зустрічей, дискусій, презентацій арт-книг та зинів (скорочення від magazine). Проект ставить за мету закладення основ культури друкованого самвидаву в Україні як оновленої форми прояву творчої свободи і поширення цієї культури задля сприяння розвитку альтернативної форми видавництва, популяризації образу сучасного українського художника за межами країни. Дивитись програму.

 

7. Спеціальна програма «МІСТоКИЇВ»

*

Фото: depo.ua

Книгарня «Є» підготувала серію зустрічей із письменниками та культурологами, під час яких відбудеться «обговорення» Києва із відвідувачами. Запропонованими темами до дискусії стали «Сто перше лице столиці, або Що нового ми дізналися про Київ завдяки Майдану?» разом з Владиславою Осьмак. «Київські сюжети, що повторюються: чому знову “Біла гвардія”?» разом із Станіславом Цаликом. «Столичне і провінційне в Києві: хто кого?» з  Оксаною Забужко та Юрієм Макаровим.

 

8. Програма Meridian Czernowitz

Міжнародна літературна корпорація Meridian Czernowitz, як завжди, збирає у себе на стенді живих зірок і класиків сучасної літератури. Цьогоріч читачі зустрінуться із Сергієм Жаданом, Олександром Ройтбурдом, Тарасом Прохаськом, Оксаною Забужко, Мартіном Полаком, Юрієм Іздриком.

*

Сергій Жадан на стенді Meridian Czernowitz

 

 

9. Франція – почесний гість фестивалю

Відвідувачі матимуть змогу зустрітися із відомими французькими письменниками Давідо Фонкіносом, П’єром Ассуліні, Жераром де Кортаном, який презентуватиме український переклад роману «Індиго», професором  Жан-Івом Гереном, академіком Жоржем Ніва, популярними письменниками-мандрівниками Сільвен Тессоном і Седріком  Гра, критиками  Еріком Нолло, Юго Праделем, Патрісією Рєзніков, Аленом Гіймолем.

 *

Круглий стіл на тему «Література та кордони»

 

10. Тема Майдану

Тема нашого спільного Майдану простежується на всіх майданчиках Книжкового Арсеналу – від презентацій збірок поезій про Майдан до обговорення книжкових інiціатив Майдану та емоцій, вражень, почуттів, думок, роздумів, що є особливо важливим сьогодні для публіки. Наприклад, розмова про досвід та нові завдання спільноти науковців та інтелектуалів у контексті українських протестів кінця 2013 – початку 2014 року, подіумна розмова «Майдан/Україна/Література – що побачила Німеччина?» за участі Мартіна Поллака (Австрія) та Катаріни Раабе (Німеччина), «Взаємини письменника та держави, політики, цензури» за участі  Андрія  Кокотюхи, Олексія Мустафіна.

 *

Презентація The Veranda Project

 

Нагадаємо:

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ КНИЖКОВОГО АРСЕНАЛУ:

Національний культурно-мистецький

та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»

Київ, вул. Лаврська,12

 

ГОДИНИ РОБОТИ:

8.04  –  16:00 Прес-конференція

8.04 відкриття – з 18:00 до 21:00

(вхід за запрошеннями, акредитацією, вхідними квитками)

9.04 –12.04 – з 11:00 до 20:00

12.04 – Ніч Книжкового Арсеналу – з 20:00 до 24:00.

13.04 – з 11:00 до 18:00

 

ВАРТІСТЬ ВХІДНИХ КВИТКІВ:

Дорослий – 20 грн.;

Пільговий (пенсіонерам, студентам) – 10 грн.;

Абонемент на всі дні фестивалю – 50 грн.

 

ПРОГРАМА ЛОЯЛЬНОСТІ:

У будні з 11.00 до 14.00 – вхід безкоштовний.

Для дітей вхід безкоштовний.

Музейним працівникам, членам спілки художників,

військовослужбовцям строкової служби,

інвалідам 1,2 групи – безкоштовний

(за наявності посвідчення).

ПОВНА ПРОГРАМА

 

Ольга Гончар для  «Друга Читача»