Як Укрзалізниця дітьми торгувала

Вас тривожить торгівля людьми? Мене теж. Попри те, що деякі ЗМІ недооцінюють розмах цього бізнесу. Новини Радіо “Ера”, наприклад, повідомили: “З того часу, коли виникло таке явище, як торгівля людьми, з України було вивезено понад 3000 осіб”. Ім’я одної з цих трьох тисяч відомо усім українцям. Це – Настя Лісовська, інакше звана Роксоланою. Наступна – Маруся Богуславка, далі… Половці вивозили, татари вивозили, турки – протягом принаймні п’ятьох сторічч – 3000 ділимо на 500 – виходить 6 людей на рік? Чого ж стільки галасу здіймали кобзарі?
Щоправда, інші радіостанції не згодні з такими низькими оцінками. Радіо “Київ” нещодавно заявило: “Укрзалізницею за зимові канікули було перевезено 120 000 дітей на суму понад 3 мільйони гривень”. І це, врахуйте, за якихось пару тижнів. Діти, щоправда, виходять не дуже дорогі – 3 мільйони поділити на 120 тисяч – по 25 гривень за дитину. Але нагадаю, що йдеться про гуртові операції. У роздробових цінах діточки потягнуть вже мільйонів на 6, чи навіть 10.
Прикро тільки, що у торгівлю людьми цього разу втягнуто державну організацію – Укрзалізницю. Однак не забуваймо, що представники української держави ніколи не ставилися до свого народу з повагою – у часи Київської Русі князь міг запросто подарувати колезі-печенігові кілька бранців, та й під час козаччини таке траплялося. Тобто усе відповідає традиції.

Але до вигідного бізнесу стали доручатися і комерційні структури. І вони можуть скласти гідну конкуренцію Укрзалізниці. От, наприклад, на проспекті Перемоги в Києві відкрився «Центр продажу та обслуговування абонентів». Гарна вивіска, сучасний дизайн. Гадаю, там швидко зберуться охочі прикупити собі парочку абонентів, особливо якщо обслуговування входить в ціну. Цікаво, чи захищає Закон про права споживачів у випадку, якщо абонент трапився неякісний? Чи підлягає він поверненню або заміні?
Питання складне. Мій знайомий юрист твердить, що торгівлю людьми геть не врегульовано на рівні законів. Це негаразд. Дочекаюся осінніх виборів і піду до депутатів з пропозицією. Якщо вже торгівлю людьми в Україні не можна зупинити, то треба хоч би узаконити.
А може, варто іти не до Верховної Ради, а до прокуратури? Де вони беруть абонентів на продаж? Чи не користується Укрзалізниця своїм монопольним становищем на ринку дітей і чи не диктує вона ціни? Гадаю, тут пожива знайдеться не для одного чиновника-контролера.
Та і для мене вистачить роботи з такими журналістами та авторами вивісок – хтось же має з них сміятися і смішити вас, шановні мої читачі.
Але і ви мені допомагайте – певен, що й у вашому місті вистачає «здібних булочок». А отже записуйте їх, фотографуйте та надсилайте мені на адресу редакції або мейлом kumle@skrynia.com.ua
Щиро ваш
Троль Кумле

Троль Кумле: