Свині не винні!

Не щастить в Україні свиням. І не тільки тому, що українці їх їдять. А ще тому, що перекручують назву цієї воістину священної тварини. Ну, що ж тут складного? Свиня. П’ять літер. Наголос на останньому складі. Як чується, так і пишеться. Ні – заходиш до магазину, а там «Грудинка СВИННА». Що воно таке? Може, це крик душі м’ясника?

 

Поєднання в одне слово гасла «Свині не винні» – отак-от просто «СВИННІ»? Тоді треба було б десь втулити «не». Наприклад «СВИНЕВИННІ» чи «НЕСВИННІ». А без «не» виходить, що винні у всьому свині, що суперечить здоровому глузду – хіба свиня могла сама намалювати такий цінник? Тож винен тут явно хтось інший.

 

Сумніваюся, що є люди, які не знають слова СВИНЯЧА, але в цьому випадку я б ліпше вжив термін СВИНСЬКА, і не стосовно грудинки, а стосовно поведінки менеджера м’ясного відділу, який не знає української мови, хоч явно вивчав її у школі.

 

Ну, а закон збереження матерії говорить, що коли десь щось раптом з’явилося, отже, десь в іншому місці воно ж таки зникло. Тому, прочитавши на сайті oglyadach.com повідомлення «Міс ВСЕЛЕНА» Наталія Глебова. Всіх гостей, що простували по червоній килимовій доріжці, на вході зустрічав урочистий караул, а пані вручали троянди», я анітрішки нездивувався. Там – додали «Н», тут прибрали – і вважай, що переклад відбувся. У дитинстві, пам’ятаю, був засіб для ванни «Селена» – може, він став спонсором конкурсу «Міс ВСЕСВІТ», і тому це престижне звання перейменували? Усяке буває. З цими іноземними торговими марками і до гріха не далеко. Їздимо ж ми «Шкодами», їмо «Віспу», і нічого. Але залишається питання для допитливих – ви зрозуміли, хто кому вручав троянди? Бо я, каюсь, – ні. Якщо пані вручали троянди усім гостям – це нелогічно, бо чоловікам зазвичай троянди не вручають. Якщо ж, навпаки, троянди вручали жінкам, варто було б якось це позначити. Наприклад, обрати інше слово, яке відмінюється і дає зрозуміти людям, на кого і від кого направлено дію.

 

Бо пані не винні, що вони не відмінюються.

 

Так само і свині не винні.

 

І читачі теж не винні.

 

А хто винен?.. Але це питання може завести на слизьке, а тому я закриваю дискусію і закликаю усіх людей доброї волі, читаючи газети, книжки та субтитри, шукати в них смішні помилки та радувати нас усіх. Так ви отримаєте подвійне задоволення.

 

А разом із вами я, Троль Кумле.