Почім дипломи?

Проблема вищої освіти в Україні непокоїть мене давно. Комерційні ВНЗ (або виші, як кому подобається), болонський процес, який дотепники вже назвали „оболонським”… А коли стикаєшся зі свіжими випускниками, відразу починаєш підозрювати – в Україні немає ніякої вищої освіти. У нас є торгівля дипломами.

 

Схема така – через телебачення, газети та журнали батьків переконують, що їхнім дітям конче потрібен диплом. Це престижно і вигідно. Бо з дипломом дитина буде сидіти біля комп’ютера в офісі, а без диплома – класти цеглу на будівництві. Ну, а коли приходить час, виявляється, що місць на бюджетній формі навчання обмаль, зате є скільки завгодно – на комерційній. З комерційної форми не відраховують за неуспішність. Все чесно: ви нам – гроші, ми вам –диплом. І батьки розв’язують капшуки.

 

Мої підозри перетворилися на впевненість, коли я побачив фото, яке прислав мені Богдан Кущ з Рівного. Помилуйтеся вивіскою, яка висить там на центральній вулиці.

 

„Комп’ютерна академія ШАГ” – ви ще десь бачили, щоб ціну вказували одразу у назві? Адже „шаг” відповідно до тлумачного словника – це „дрібна розмінна монета вартістю півкопійки; гріш”. Раніше казали „шагу не варте”, тепер кажуть „копійки” – що поробиш, інфляція.

 

Отож, якщо поміняти застарілий „шаг” на більш зрозумілий синонім, виходить, що на вивісці написано: „Комп’ютерна академія ГРІШ”, або „Комп’ютерна академія ПІВКОПІЙКИ”. Скажіть, ви би пішли навчатися до такого закладу?

 

А я пішов би – де ж іще отримаєш диплом за такі мізерні гроші? Отож заліз у Інтернет і став шукати – як вступити до славетної академії. І знайшов. Щоправда, виявилося, що вартість навчання там є значно більшою. А отже – це завідомо неправдива реклама? Може бути. Але швидше за все, реклама є правдивою, просто вона вказує не вартість диплома, а вартість знань, які ви отримаєте у комплекті. Тоді все сходиться, чи не так?

 

От бачите, яким сучасним та актуальним є старий Троль Кумле. А щоб показати, що я слідкую за актуальними подіями, дозвольте й собі приєднатися до скандалу навколо Міністра внутрішніх справ Луценка. Попереджаю – мого компромату вистачить на те, щоб зняти з посади не тільки його, але й усіх заступників, начальників відділків та рядових міліціонерів. Усе міністерство гамузом.

 

Не вірите? Тоді почитайте, що написав сайт „Оглядач”: „За словами заступника міністра внутрішніх справ, заздалегідь встановлено, що окремі вбивства здійснювалися спонтанно, жертвам металевими лозинами розбивали голови до такого стану, що їх складно було впізнати”. Як вам таке? Заздалегідь встановлено! Та це не що інше, як явка з повинною і щире зізнання у методах слідства, які застосовує наша міліція. Вони спочатку встановлюють сценарій вбивства, а потім вже воно здійснюється на практиці. І не нітяться у цьому зізнаватися! Звичайно, мене теж стривожив термін „металеві лозини”. Можливо, заступнику міністра а чи журналісту в дитинстві добряче перепадало лозиною по спині та не тільки, і тому вона здавалася йому металевою. Звідси і образ, можна сказати, гіпербола. А може, навпаки – треба цією самою лозиною пригостити його зараз, щоб не користувався комп’ютерним перекладом або принаймні вичитував результати, бо слово „прут” з російської перекладається не тільки як „лозина”, але і як „прут”, особливо коли йдеться про метал, а „предварительно”  – це не тільки „заздалегідь”, але й „попередньо”. Різниця, звісно, невелика, але все-таки є, і мабуть, вимірюється тою ж таки ціною диплома – диплома журналіста чи редактора.

 

Отже, на цьому слові бувайте здорові й не купуйтеся на дешеві навчальні заклади, бо вони здебільшого означають дешеві знання.

 

 

Ваш щиро,

Троль Кумле