Пригоди бешкетниці Ксені, записані старшою сестрою

Оля Русіна. Сестричка. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2011. – 192 с.

Можливо, багато сучасних дітлахів і марнують щасливі моменти дитинства за комп’ютерними іграми, але точно не першокласниця Ксеня та двоє її друзів-бешкетників Марта з Артемом. Дивлячись на витівки цієї далеко не «святої» трійці, старшій Ксениній сестрі Олі нічого не лишається, як написати про це книжку…
Повість «Сестричка» видана львівським «Видавництвом Старого Лева» у серії «Обережно: дівчатка!». Її авторка – 16-річна Оля Русіна, написала твір, спостерігаючи за витівками власної молодшої сестри.
5 років – саме така різниця у віці, коли молодша сестра не настільки мала, щоб у всьому слухатися старшої, але й не настільки велика, щоб старшій не доводилося за неї відповідати. Отож, Олі не лише доводиться спостерігати за витівками Ксені, а й бути співучасницею і подекуди вгамовувати занадто бурхливу фантазію малої.
Ксеня – симпатична дівчинка з двома косичками, карими очима і «страшенно балакучим язиком». Чого вона тільки не вигадує! Працює таємним агентом у Секретній службі, ловить по хаті страх, листується з Дідом Морозом, задля першоквітневих жартів піддурює директора школи, разом з Мартою та Артемом влаштовує лицарські бої парасольками, ловить злочинців у «залишеному» дитячому садку, «плаває» на матраці посеред кімнати та вирушає в експедицію, щоб урятувати світ від загибелі… У будь-якого дорослого забракне фантазії, щоб зрозуміти Ксенині витівки. Але не в старшої сестри.
Хоча більшість Ксениних пригод закінчуються не дуже вдало – ловлячи у темній кімнаті страх, дівчинка кидається на спантеличеного батька, який щойно прийшов з роботи, і отримує дозу «нотацій». Через «плавання» на матраці до дітей завітали розлючені сусідки, які після невдалої телефонної розмови вирішили, що бешкетники влаштували «море» у квартирі. А лови злочинця у «покинутому» дитячому садку скінчилися тим, що трійця «зловила» розлюченого двірника, який «розповів» Олі усе, що думає про бешкетників… У творі не бракує дотепів та кумедних ситуацій.
Утім не варто думати, що Ксеня – виключно шибайголова з двома косичками. Це розумна і розвинена дівчинка, хоча й достатньо вперта. Вона пише досить непогані як на свій вік вірші, вчить таблицю Менделєєва, бо хоче швидше втрапити до старшої школи, а ще – досить ніжна і любляча «мати».
Як усі дівчатка, Ксеня полюбляє гратися у «доньки-матері», але на відміну від більшості дівчаток, вона має 12-15 «дітей» – ляльок та іграшкових звіряток, і влаштовує справжні «пологи» запхавши іграшку під футболку. Дівчинка дбає про усіх своїх «діточок», вкладає спати, співає колискових, а коли мама заборонила їй брати з собою до тітки іграшкову собаку Ляпу, Ксеня не може пережити розлуки з «дитиною» і винаходить спосіб телепатичного спілкування з Ляпою.
Завдяки легкому динамічному сюжету, кумедним ситуаціям та жартам повість «Сестричка» зацікавить дітей молодшого шкільного віку. Шістнадцятирічній авторці вдалося написати цікавий твір, який у вигляді захоплюючого необтяжливого читання урізноманітнить дитяче дозвілля або канікули.

Людмила Сайко

Придбати цю книгу можна тут.