Якщо ви не вірили в існування казкових фей – у вас не було дитинства

Джаклін Вілсон. Опівночі. Тернопіль: Навчальна книга Богдан, 2011. 256 с.

«Якщо запитаєте, що мені подобається у цій книзі, я відповім – ВСЕ!» (Аліса Фокс – 9 років, про одну з книг із серії Джаклін Вілсон).

Це не просто книга для дівчаток, де все розмальовано в рожевих тонах, тут присутні проблеми дорослішання, підліткового віку, той час, коли вже не дитина, але ще не доросла, щось середнє. Всі стикалися з цими проблемами, тому, перечитуючи книгу, відчуваєш себе на місці головних героїв, переживаєш так званий катарсис, наче зустрічаєшся з тим, що колись траплялося з тобою.

Чи знаєте ви, що феї насправді існують? Такі собі звичайнісінькі феї, які, лишень-таки зустрічалися вам либонь в казках чи в кольорових мультиках, які так полюбляєш дивитися в дитинстві. Їх насправді невелика кількість, і кожна з них має своє ім’я, особливу магічну силу, а найголовніше те, що вони мають власні крила і залюбки літають. Та нехай тобі, любий читачу, феї не зачаровують розум, адже навіть, будучи головним персонажем книги Джаклін Вілсон «Опівночі», Вайолет є звичайнісінькою дівчинкою, що не виділяється з-поміж сірої маси. Вона не має білявого-золотавого волосся, блакитних як море оченят, тонкого стану і зовсім не нагадує тих фей, про яких із захватом читає в книгах свого улюбленого автора Каспера Дріма, який і створив той чарівний казковий світ.

Маючи старшого брата Вілла, та, на перший погляд, чудову родину – тата та маму, вона страждає від самотності, в школі в неї немає друзів, улюблений брат Вілл, який є єдиною особливою людиною, відвертається від неї. Вайолет з сумом згадує незвичайні ігри, в які вони гралися, поїздки до загадкового Бромптонського лісу, ігри у великого Рика та нескінченний шлейф таємничості, який просто волочився слідом за Віллом. Рятують її сумирне та нудне життя лише оті феї, кожна з яких є особливою для Вайолет, та й мрії зустрітися з отим загадковим Каспером Дрімом, якому вона кожного дня пише листи, ховаючи у скриньку в себе в кімнаті.

Та раптом життя змінюється з появою такої собі Жасмин, дівчинки-феї, яка стала Вайолет найкращою подругою. Їх мало що об’єднує, хіба що тільки квіткові імена. Жасмин – дівчинка-красуня, справжня фея з золотавим волоссям і купою різнокольорового одягу, та ще й на додачу з батьком-актором, відомим на всю країну. Якої дружби ще може бажати сіренька мишка та ще й біла ворона, яка ні з ким не спілкується, тільки думаючи про своїх фей та Каспера Дріма.

Вайолет – особлива дівчинка, вона живе в своєму світі мрій та казок, кожному в цьому світі відведено почесне місце, Вілл – справжній авторитет, тато її – злий чаклун, а мама – проста та безпомічна, але надзвичайно любляча. Драматичні події одна за одною вриваються в її життя, і брат уже і не справжній брат, подруга Жасмин вже не подруга, а зрадниця, батьки – байдужі. Як впоратися з виром почуттів, що розривають тендітну душу героїні і знищують цілу колекцію казкових фей: Місячну Фею, Трояндову, Маргариткову, Фею Осіннього Листя і навіть найулюбленішу – Фею Круків. З цим впорається хіба що хтось надзвичайно особливий, до кого доля дівчинки торує непростий шлях, але якою ж чудовою буде довгоочікувана зустріч…

Іванна Дмитрієва