Віра в дива, що трапляються щодня

*Теплі історії про дива, коханих і рідних: Збірка оповідань / Під ред. Ю. Шутенко. – К.: Брайт Стар Паблішинг, 2013. – 144 с.

З кожним днем, з кожним подихом все більше відчуваємо прихід осені, яка не лише розфарбовує своїм пензлем кожне деревце, кожен листочок, але й дарує період дощів та прохолодного вітру. Саме в такі моменти хочеться одягнути в’язані носочки, закутатися в плед і з горнятком гарячого напою зігрітися біля теплої книжки. І видавництво «Брайт Стар Паблішинг» дарує нам таку можливість та випускає третю книгу серії «Теплі історії» під назвою «Теплі історії про дива, коханих і рідних», яка вважає, що добрими словами можна творити дива. Цю книгу анонсувала ще на початку весни Надійка Гербіш, активно запрошуючи читачів ділитися своїми історіями, які можуть ввійти до збірки. І от лише з приходом осені відбулася презентація книги на 20 Форумі видавців у Львові, а тепер з’явилася і на прилавках книгарень.

 

Містить вона 50 оповідань і ліричних замальовок різних авторів, які розтоплюють душу, відігрівають серце і примушують помічати прекрасне. Складається з трьох розділів: «Дива», «Він і вона», «Найрідніші на світі», які розміщуються на 144 сторінках і об’єднані вірою в дива, затишком, хорошим настроєм та позитивом. Оформлення книги досить оригінальне, на кожній сторінці до нас посміхається сонечко і своєрідного колориту додають фотографії, які час від часу з’являються перед дивовижними оповідками. Кожна історія сповнена любові, щирості, доброти, такої людської справжності, якої нам часто не вистачає. Вчить любові не лише до рідних, а й до друзів, до Бога, до природи і взагалі до всього, що нас оточує. Герої, такі як і ми з вами, звичайні люди, які кохають, розчаровуються, подорожують, шукають своє щастя, а потім неодмінно діляться ним з іншими, щоб відчути «смак розділеної з кимось радості» (С. 42). В них кожен може впізнати себе, що неодмінно викличе посмішку та щире здивування.

 

Це книга про зовсім випадкові зустрічі, які виявляються зовсім невипадковими. І в одну мить незнайомі люди стають знайомими, а пазли їхніх доль складаються докупи. А герої оповідання «Маленьке диво» Ольги Рубанчук прошепочуть вам на вушко, що «непотрібно закривати душу від подарунків долі» (С. 33). Бо ж так хочеться щоранку прокидатися від поцілунку когось дуже рідного, щоби той лоскотав стопи та приносив у ліжку смачну каву, як в ліричній замальовці «Пісня про гаманець» Ольги Купріян. Або ж відчувати «коли дві руки надійно, ніжно, тепло й щиро, наче крильми, охоплюють тебе. І в полоні тих крил хочеться залишитися, там так хороше» (С. 125), як в оповідці «Обійми мене» Ірини Майко. Ось таким чистим та світлим почуттям закохані наповнюють сторінки цієї книги. І віриться, що вони зможуть пронести своє кохання через багато років.

 

А ще вчать любові до рідних, біля яких найдобріше. Адже повертатися додому завжди так солодко та приємно. Це той маленький всесвіт, де так тепло і затишно. Де тебе завжди чекають і підтримають хорошим словом. Ніжні мамині руки, добре слово бабусі, посмішка братика чи сестрички, зігріють навіть у найпрохолодніший день. Після таких відвідин життя знову наповнюється сенсом і дає сили жити далі. Бо ми, як і героїня оповідки «Цілющі ліки домашнього затишку» Ольги Савицької, часто заліковуємо ранки біля найрідніших людей у світі.

 

Та любов потрібно дарувати не лише коханим, рідним та друзям, але й тим людям, які потребують тепла і які його по-справжньому оцінять. Бути поряд з ними, коли весело чи сумно, коли хочеться плакати чи посміхатися, не дивлячись на те, чи це маленький хлопчик чи згорблений дідусь, чи з сумними очима тваринка. І тоді у світі поменшає самотніх людей, а десь високо у небі посміхнеться Бог.

 

В історіях часто згадується про Бога, який вчить любити світ і людей у ньому. Герої часто розповідають Йому про свій біль, бо знають, що Йому не байдуже. Він Той, Хто вислухає, Хто завжди поряд. І в цьому впевнена Марія з оповідання «День Святого Валентина без шоколаду» Вікторії Наймановської. Єдине чого для неї не може зробити Бог, так це, хіба «шоколаду не може спустити з неба» (С. 93). Але помилилася дівчинка, бо хто просить, той завжди отримує. І для неї мішечок з шоколадом приготував Андре. То ж не сумнівайтеся у своїй вірі і Його любові.

 

Ця світла книга наповнена вірою в дива, які трапляються тоді, коли їх зовсім-зовсім не чекаєш. І герої оповідань ще раз і ще раз переконують нас у цьому. Нагадують, що нам часто не вистачає отої дитячої віри в дива. Бо ж диво завжди поруч, тільки потрібно не забувати озиратися.

Це і диво маленького життя всередині тебе, диво народження та диво зростання світлого сміхотунчика, без якого твоє життя ніколи не було б повністю наповненим і таким цікавим. Маленьким діткам вдається приносити в сім’ю справжнє щастя та радість. І хоч досить часто дітки не є планованими для нас, але вони сплановані небесами. Тому не потрібно боятися стати батьками і дарувати малюку свою турботу та любов. Як це робить жінка в оповіданні «Кориця» Юлії Смаль. Для її сім’ї це третя дитина. «Маленька радість і велике сонце». «Ніжність». «Наше Диво» (С. 124). Саме так вона називає свого малюка. А вдома їх чекають найближчі та найкоханіші.

 

Як хочеться, щоб завжди в кожного був хороший настрій, як тисячі кольорових парасольок навколо, що навіть похмурий день розмалюють яскравими фарбами і принесуть радість. Вже сама назва оповідки «Диво жовтих парасольок» Ярини Дейнеки спонукають придбати і собі такого зонтика, щоб милувати очі перехожих.

 

Хоча важко не погодитися з героїнею оповідки «Біла троянда» Лілії Демидюк, що «в житті не буває безмежної радості» (С. 92), але, повірте, завжди є причина для неї. Просто треба її помітити, і тоді стане набагато світліше і добріше.

 

Від цієї книги і її оповідок так і віє теплотою спогадів, чарівним світом сновидінь, ніжністю почуттів, сонячними промінчиками, які пестять щічки та носик. Вірою не лише у дива, а й у добрі слова, які потрібно промовляти вчасно.

 

«Теплі історії про дива, коханих і рідних» – це дорога до щастя, яке ми іноді губимо та вперто шукаємо знову. Це любов до світу та віра в дива, якими він наповнений. Це вдале продовження серії теплих історій, які трапляються з кожним. І хоча деякі тексти можуть видатися по-дитячому наївними, але вони всеодно такі милі і прості. Це добрі думки, щирі вчинки, які викликають захоплення й подив, які точно змінять ваше світосприйняття або ж доповнять його новими враженнями.

 

Пропоную до читання тим, хто скучив за теплим і добрим словом, хто хоче знову повірити в дива. Це по-справжньому варта уваги книжка. І хто б не взяв її до рук, не втримається, щоб не відкрити.

 

Оленка Кравчук

Придбати цю книгу в інтернет-магазині «ВсіКниги».

  • Панна Коцька

    носочки – шкарпетки

    • Оленка Кравчук

      дякую:)