Непереможний еротичний треш  

*Люба Клименко. Вибрані хіти: збірка романів. – К.: Дуліби, 2014. – 428 с.

Ця збірка еротичного трешу – випробування для того, хто ще не пізнав своєрідності творчості Люби Клименко. Три романа цієї письменниці увійшли до «Вибраних хітів».

 

Перший роман – «У світі твар… пардон!.. мужчин, або Посібник для жінок з полювання на мужчин від Люби Клименко». Цей твір становить розширену класифікацію українських чоловіків, яка має дещо зоологічну окрасу. Як зрозуміла Клименко, чоловіки мають різноманітні тотеми: павича, павука, зозулі, зайчика-побігайчика, норки, коня, лева, морського котика, ящірки, форелі, а також горобця. І ведуть себе відповідно цим тотемам.

 

Приводячи детальний опис кожного виду чоловіків, Люба Клименко наголошує, що в Україні найбільш розповсюджений саме чоловік-горобець, хазяйновита і метушлива істота, що піклується про свій дім та родину, але залишається громадянськи несвідомим: «загалом, це один з найбільших чоловічих типів серед українців. Можливо, тому українські приватні будинки такі пишні й багаті, а наш спільний дім – Україна – занехаяна і пограбована».

 

Читайте також: ЗНАЙТИ ЛЮБУ Клименко: хто вона, авторка першого українського еротичного бестселера?

 

Описи різноманітних напівлюдей-напівтварин та їхніх відносин з жінками підкріплені ліричними відступами авторки. В них Люба Клименко описує відносини своєї героїні з її свекрухою Розалією Романівною Бардзолєпою. Харизматична свекруха постійно потрапляє у пригоди, нібито ілюструючи всю ту різноманітність людських стосунків, точніше стосунків пристрасної жінки з не менш пристрасним (галантним, добрим, зрадливим, боязким, жвавим – потрібне обрати) чоловіком.

 

Але справжній еротичний абсурд чекає на читача у «Великому сексі у Малих Підгуляївцях». Спочатку здається, що цей роман схожий на «Польові дослідження з українського сексу» Оксани Забужко, та це не так. Твір Люби Клименко – це непереможний треш, який читається чи то з острахом, чи то зі сміхом, а інколи зі збентеженням. Майже кожна сторінка «Великого сексу» насичена карколомними подіями і натуралістичними образами. Головна героїня роману – проста дівчина Галя, яка віртуозно володіє суржиком і дуже часто потрапляє у дивні сексуальні пригоди. Єдине, що її бентежить – це тимчасова відсутність мужчини: «Ох, якже начинаєш ненавидіти своє тіло – розкішне, пишне і не іспользоване по назначенію!». Добра доля допомагає Галі, як і іншим мешканцям Малих Підгуляївців, антиутопічного українського села. Там красива природа, пристрасні люди і цікаві народні звичаї: «Але специхвіка нашого села така: поскільки у нас практічеськи ніхто не виходив заміж незайманою, то в комору запускали півня, якого мав зарубати женіх і поставити спеціальний кровавий знак на сорочці молодої». Це лише мала крапля з яскравого світу цього роману, який призначений для читачів з міцними нервами.

 

Читайте також: Сучасна українська проза: дуже еротично!

 

Третій роман зі збірки – «Paloma Negra». Схоже на те, що цьому твору авторка вирішила додати трохи ліричності. Роман має не лише еротичні сцени (в які письменниця намагалася вкласти якомога більше пристрасті), але й якийсь натяк на рефлексію. Зворушливе кохання львівського професора і латиноамериканської жіночки. Все це осяяне чуттєвими латиноамериканськими піснями. Авторка роману намагається нас заінтригувати, граючись з мотузком сюжету. Чи залишиться львів’янин з Марією Фернандес? Це питання, якому присвячений увесь роман. Але варто відмітити, що «Paloma Negra» має не лише описи любощів та хвилювань. Схоже на те, що твір мав бути про «фам фаталь», а вийшло щось не дуже цікаве, особливо після лихоманських «Малих Підгуляївців». Варто сказати, що в самих «Вибраних хітах» ці романи добре контрастують один з одним.

Катерина Холод

Придбати книгу.