У полоні Чугайстра

*Дара Корній. Щоденник Мавки. – Х: Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 304 с.

Роман про самотність серед людей, самотність та відчайдушну Любов зрадженого жіночого серця, а може, й не лише жіночого? – блискавкою майнула думка – запитання, сумнів чи засторога, коли перегорнув останню сторінку захоплюючого роману від «Української Стефані Майєр». Саме так справедливо називають популярну письменницю Дару Корній, а її новий містично-любовний, сповнений таємниць, пошуків та прихованих надій «Щоденник мавки» спокусить та зачарує найвибагливішого прихильника притч, казок, легенд і невигаданих життєвих історій. Словом, перед читачем відкриється дивовижний світ жіночої душі, що вистояла на хвилях буремного життєвого моря в момент, коли, здається, втратила все і вже нічого не вдасться повернути, бо стоїш на самісінькому краєчку безодні, котра готова поглинути тебе щомиті…

 

Магдалена назавжди закрила своє серце для кохання після зради Романа, котрому присвятила власне життя, адже сім’я та діти, то найвища цінність, заради якої ладна витримати все, але Долю не зміниш, не перехитриш. На шляху злетів та падінь головної героїні траплятимуться різні люди: іноді хтиві, іноді турботливі, безкорисливі, улесливі, упосліджені, але завжди справжні, адже, щоб знайти себе, варто бути собою.

 

Читайте також: Дара Корній: «Дуже дивно, що грецьку та римську міфологію ми вивчаємо у школі… А от своїх, слов’янських, практично не знаємо…»

 

Художник Олексій Морозенко йде з метушливого сірого міста на хутір до ясного зоряного неба, Сивого Дніпра, щоб знайти себе і відшукати свою єдину і неповторну Мавку.

 

Сюжетна канва роману переплетена мереживом легенд та притч, в яких відчуваєш всю загадковість та чарівливість української магії у її найвищому розумінні та сутності. Прагнете дізнатись, що найважливіше на світі? Тоді ця прекрасна книга, написана бездоганно літературно вишуканою «львівською» українською мовою без найменших огріхів, стане приємним дарунком засніженого вечора у передчутті, очікуванні зимової казки, дива, здійснення найзаповітніших бажань мрій і сподівань.

 

Дуже своєрідною є композиція роману. Три різні історії: Магдалени – Мавки, художника Олексія – козака Мамая і Машки, колись успішного психолога престижної приватної клініки, котра опустилася до дна суспільства, аби не дати іншим так низько впасти. Машка мусить піднятися і вижити заради маленької племінниці, що зосталась сиротою і зараз перебуває у дитячому будинку… Але, чи судилось?

 

Полюбляєте читати чужі щоденники? Що ж, будьте обережні. Адже ніколи не знаєш, що очікуватиме тебе на перехресті чужої Долі, особливо, якщо це доля Мавки, котра не захотіла жити в полоні бездушного Чугайстра, що спопеляє, знищує самим лише поглядом… Вона так прагне не просто «дурного сексу», чи обожнювання, а простого тепла, надійної, люблячої підтримки поруч, бо «для щастя потрібні двоє. Так сказала мама».

 

«Щоденник Мавки» – це роман про людей і для людей, котрі хочуть віднайти гармонію, спокій та умиротворення власної душі, знайти своє покликання у такому, часто ворожому, сучасному суспільстві.

 

Книга точно подарує Вам незабутні хвилини мрійливості, насолоди та ненав’язливо змусить замислитися над такими вічними постулатами як Любов, Віра, Надія, Співчуття, Відданість, адже без них кожен із нас ризикує стати Чугайстром, навіть чужинцем, у власному житті чи житті найрідніших.

Ігор Зіньчук

Придбати книгу.