Знайти світло в абсолютній темряві

*Світлана Талан. Помилка. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 334 с.


 

Знайти світло в абсолютній темряві, вилікувати душу – саме цього прагнуть понад усе персонажі роману популярної української письменниці Світлани Талан. Основою для роману стала реальна життєва історія реальної людини, про це авторка попереджає читача у передмові до своєї проникливої, зворушливої та дуже драматичної книги. Вероніка обов’язково мусить врятувати єдиного сина, що перебуває на краю прірви, Микита мусить дотримати обіцянку, яку дав коханій Діані в її останні хвилини, і повернутись до нормального, не затьмареного наркотиками життя…

 

Книга є засторогою від необдуманих вчинків, помилок, що можуть назавжди зіпсувати стосунки між   найріднішими людьми: матір’ю і сином, чоловіком і дружиною, братом і сестрою, двома найкращими  подругами дитинства. Водночас, авторка доводить на прикладі своїх героїв, що будь-яку помилку можна і потрібно виправляти, головне – мати бажання це зробити. Проте, дуже важливо виправляти помилки молодості вчасно, тому що потім буде пізно і докори сумління не даватимуть спокою до останнього подиху.

 

Читайте рецензію на книгу Світлани Талан “Не вурдалаки”

 

Ще один важливий висновок, до якого спонукає читачів шановна авторка, – ніколи не давай обіцянки, яку не зможеш виконати, байдуже, станеться це з твої волі чи під пресом невблаганних життєвих обставин.

 

Роман «Помилка» – про кохання і зраду, любов і ненависть, чуйність і безжальність, доброту і корисливість. Саме на таких протиставленнях змальовано декілька сюжетних ліній, що, з першого погляду, розвиваються паралельно одна одній, але є тісно взаємопов’язаними.

 

Не будемо заздалегідь розкривати інтригу, але, повірте, карколомні, цілком несподівані повороти сюжету триматимуть Вашу уяву в напружені аж до останньої крапки. Ви дізнаєтесь про зворотний бік індустрії модельного бізнесу, про подвійне життя депутатів, котрі вдень вирішують законодавчі справи, а вночі роблять бізнес на «порошку», що калічить долі зовсім молодих людей.

 

 Читайте рецензію на книгу Світлани Талан “Мої любі зрадники”

 

Прочитавши книгу, усвідомлюєш, що обман і «брехня заради блага» не допомагає вирішити проблеми, а лише поглиблює їх і загострює. Взаєморозуміння можна досягти лише у відкритій чесній бесіді. Якщо бути щирим та відвертим із близькими, тоді не настане відчуття щохвилинного страху ганебного викриття зради, чи раптового зникнення із рідної домівки цінних речей.

 

Саме байдужість рідних людей, іноді, призводить до непоправного. Кожна сторінка роману змушує замислитись і зрозуміти, в чому справжнє щастя. Напевне, не лише у грошах, адже жодні матеріальні цінності не замінять справжнє тепло батьківського чи материнського серця… Особливо, якщо дивишся на світ із вікон дитбудинку і чекаєш омріяну сукню до випускного вечора, зігріту теплом та ніжністю рук найріднішої людини.

 

Хочете дізнатись «спростування прописних істин» та спокутувати помилки минулого, що заважають спокійно спати, тоді ця книга про світлий і темний бік нашого життя неодмінно подарує хвилини насолоди від вдумливого читання. І Ви захоплено розповідатимете її друзям у моменти найпотаємнішого душевного спілкування.

Ігор Зіньчук

Придбати книги Світлани Талан.

  • Оглядач

    “Брехливість – гниль на людській природі” (Еммануїл Кант). “Брехня така примітивна тому, що вона видумується для невігласів” (Рольф Зайферт)