Де шукати Чупакабру, або Що насправді відбувається у вашому садку

*

Іван Андрусяк. Чупакабра та інші зайчики. Усе солодший сад. – К.: Фонтан казок, 2014. – 44 с.


 

Цікаво, як багато чого може зробити батько для своєї дитини. От Іван Андрусяк, наприклад, пише книжки. І доволі вдалі, як на думку критиків. Вихідець з покоління «дев’ятдесятників», лауреат багатьох українських премій, поважний критик та письменник, із появою власних дітей занурився у дитячу літературу, і так вдало йому це вдалося, що він не вилізає звідти аж по сьогодні.

 

Наразі, займаючи посаду головного редактора видавництва «Фонтан казок», Іван Андрусяк вирішив укотре потішити своїх маленьких читачів новою збіркою поезії. «Чупакабра та інші зайчики. Усе солодший сад: вірші для дітей» – це зібрання дуже затишних, кмітливих, сповнених любов’ю до донечки віршиків, що легко карбуються у пам’ять і ще довго не відстають від вас, лунаючи у мозку.

 

Невеличка книженція поділена на дві частинки, що в них автор вмістив маленьку порцію ніжного спілкування зі своїми дітьми, їх особливого світосприйняття та нескінченної фантазії. Прочитавши першу, ви познайомитесь із загадковою тваринкою Чупакаброю, дізнаєтесь, що її можна прогнати лише російськомовним вигуком, що вона обожнює своїх діток – чупакабренят – і з радістю поласується вашим зайченям, якщо у вас воно є.

*

Друга частинка зверне вашу увагу на те, що постійно твориться у вас ну не зовсім під носом, а трохи далі, у садку, а ви того навіть не помічаєте. Чи знали ви, наприклад, що груші не просто гойдаються на вітру, а з захватом вальсують? А про те, що вишні насправді не ростуть на деревах, а їх вишиває пташка, тому найчервоніші ягідки завжди знаходяться на верхівці дерева, там, де безпечніше. А ну як прийде дитина і почне знущатися над беззахисною птахою?:) Жартівливі віршики, що швидко та змістовно розповідають нам кожен свою історію, сподобаються не тільки дітям, а й дорослим, адже моменти, про які нагадує нам Андрусяк, були присутні у біографії кожного читача.

 

Увесь цикл оздоблений яскравими малюнками молодої львівської художниці Марти Кошулінської, чиї ілюстрації вже слугували поету основою для книжки «Зайчикова знахідка». Ілюстрації – це окрема тема. Вони ніби грають з читачем, показуючи не повну картинку, а лише її шматочок, мовби їхня авторка залишає нам простір для домірковування власної історії. Художниця ніби запитує: «Ну, здогадалися, як виглядає Чупакабра?:)». І мені щиро хочеться їй відповісти «Таак!».

 

Саме тому ця книга, як і інші твори чудового письменника, поета і просто батька Івана Андрусяка заслуговує вашої уваги. Бо я вам обіцяю: ваші діти із захватом проковтнуть її, а ви того навіть не помітите. А щодо дорослих… навряд чи вам знадобиться розповідь про Звірокоцькогокотозвіра. Та прочитавши її, у вас залишиться присмак чогось казкового, рідного, і навіть справжнього. Діти такі наївні, але вони можуть відкрити вам те найважливіше, до чого ваша душа вже огрубіла під натиском «дорослості». То чого б не спробувати поринути у їхній чарівний світ хоч ненадовго?

Аліса Кузьменко

Придбати книгу.