«Вчений із Ваани» – роман-фантастика, що вчить українців думати

*Андрій Тимошенко. Вчений із Ваани. – Х.: Фінарт, 2015. – 579 с. – рос.


 

 

«Вчений із Ваани» – перша книга з трилогії Андрія Тимошенка у жанрі соціально-екологічної фантастики.

 

Події роману відбуваються у фантастичному світі гоблінів, гномів та драконів. З появою людей ця країна зазнає кардинальних змін і котиться до знищення. Але суспільство настільки заклопотане штучно створеними проблемами, що не помічає наслідків такого існування. І лише в окремих людей закрадаються підозри щодо подій. Головний герой – це вчений, фахівець з природного світу, який не може більше уживатися в суспільстві, цінності та звичаї якого йому чужі. Він вирушає на пошуки відповідей на свої питання про життя, головне серед  яких – для чого в світі виник розум, але перипетії, в які він потрапляє, відкривають неочікувану таємницю державного значення. То чи зможе наш герой поділитися своїм відкриттям – про це дізнається читач у процесі захопливого читання.

 

Теми, які піднімає автор у книзі,найактуальніші проблеми сучасності, хоча і відтворені на прикладі іншої реальності. Відверто кажучи, вигадана країна Ваана здається аналогією пострадянським країнам. Серед головних проблем – філософія існування; закрита економіка; надмірне споживання товарів і вплив на екологію; залежність людини від думки, нав’язаної мас-медіа, релігією, політикумумом тощо.

 

Книга читається на одному диханні. Кожен розділ – це захоплююча пригода головних героїв. Але даний твір – не просто розважальна література: автор підштовхує читачів до роздумів над існуванням та законами суспільства. Андрій Тимошенко ставить за мету показати людині важливість усвідомлювати себе особистістю, глибоко мислити та не шукати прості пояснення, опиняючись у полоні обману і чужої волі.

 

Загальна оцінка твору – mustread. Якщо українське суспільство хоче жити по-новому, то і мислити воно має інакше: варто зрозуміти причинно-наслідкові процеси соціуму та роль людини у них. І хай це знання прийде хоча б під  час  читання цікавого роману, бо користуватися науковими енциклопедіями та дивитись аналітичні передачі українець давно перестав.

 

Тому дякую Андрію Тимошенку за цікаву ідею подачі важливої інформації та не менш інтригуючі пригоди головних героїв.

Мар’яна Равло

Придбати цю книгу.