Чутливий монстр

*Саллі Ґрін. Напівдикий: роман. Л.: Видавництво Старого Лева, 2015. – 400 с.


 

 

Цікавий світ відьмацтва не дає спокою англійській письменниці Саллі Ґрін та шанувальникам її дебютного роману «Напівлихий». Тому після нетривалої перерви побачила світ друга частина трилогії – фентезійний роман «Напівдикий». Так, це не мара, а цілком матеріальний факт: книжка в чорно-зеленій обкладинці.

 

Головний герой «Напівдикого» незмінний – Натан, який ніби щойно повернувся з зустрічі анонімних відьмаків: «Мені сімнадцять, і я повноцінний чаклун, який отримав три дари». Що робити з цими дарами, Натан як справжній романтичний герой не знає. Тому йому подобається страждати від усвідомлення своєї величі, поєднаної з дивовижною кровожерливістю. Таким є унікальний герой, народжений від Білої відьми та Чорного чаклуна. Таким має бути той, хто бовтається між двох світів, не знаходить собі спокою і постійно страждає.

 

Читайте також: «Напівлихий» – це ти

 

Натан має велику силу, однак не контролює її в певні миті: «Я володію таким самим Даром, як і мій батько. Але нічого цього не пам’ятаю: ні того, як обертаюся на звіра, ні того, як знову стаю людиною». У романі присутні виразні графічні елементи, які підкреслюють жахливість перетворень Натана. Взагалі Саллі Ґрін подбала, щоб в «Напівдикому» було достатньо гарчання, зойків та пронизливих монологів. Сюжет роману доволі динамічний, якраз щоб не задрімати під час чергових скарг героя на його унікальні і такі небезпечні здібності.

 

Як справжній монстр-страждалець Натан примітив дівчину, котра викликає в нього неабияку симпатію. Це Анналіза, втілення еротики, добра та неабиякого розуму. Головний герой хоче врятувати своє кохання – бідолашну Анналізу, яку утримує в себе чаклунка Меркурія. На це він разом зі своїми товаришами, покладає чимало зусиль. Ще один привід для сумнівів, хвилювань і страждань. Але варто відмітити, що Натан діє, а не чекає, що ситуація зміниться без його втручання. Після відьмацького рятування Аннилізи дівчина розкривається для Натана з іншого, непередбачуваного боку, і це стане новою інтригою для наступної книжки.

 

Однак третій роман ще не вийшов, тож читачеві поки що доведеться розплутувати клубок інтриг у «Напівдикому». Боротьба білих і чорних магів, їхні спроби подолати підступних Ловців. Перемоги і поразки. Та у світі чаклунів не існує суцільних контрастів. Важливо розрізняти напівтони, чим і займається на протязі розвитку сюжету Натан, у перервах між бійками та приборкуванням внутрішнього звіра. «Мені все життя торочили про те, які зрадливі й ненадійні Чорні маги, але з того, що я бачу, вони не менш надійні, ніж будь-хто інший». Тож чутливий і жорстокий маг Натан гартує свій характер у життєвих труднощах, подібно до кожного підлітка, що змагається з «ловцями» дорослого життя. Цим мабуть і приваблює читачів «Напівдикий», незважаючи на досить невиразний фантастичний світ, створений авторкою роману Саллі Ґрін.

Катерина Холод

Придбати цю книгу.

 • Катя

  “Ніколи не припускав, що все піде аж так погано, хіба що я помру. Та я живий. Мені сімнадцять, і я повноцінний чаклун, який отримав три дари. Але я не певний, чи ще хтось залишився живий.”

  Якщо ви раптом ще не читали, цю книгу, але хочете, рекомендую кілька цитат, які допоможуть позбутися сумнівів http://starylev.com.ua/club/blog/napivdykyy-zhyvyy-zhorstokyy-ta-vilnyy

 • Зірочка

  Я так близько до нього, що наші губи майже торкаються, і я нахиляюся ще ближче, і ось уже торкаюся його губ своїми, знову називаючи його на ім’я. Це ніби цілунок і водночас – не цілунок. Але це приємно, і я хочу ще. Я ворушу вустами, не вимовляючи його імені, знову ледве торкаючись його губ, а тоді наближаюся й починаю пестити його вуста своїми. І він цілує мене.

  Чекаю 3 частини) http://starylev.com.ua/napivdykyy

 • Олена

  Для тих, хто любить українську літературу можу порадити класний та сучасний літературно-художній журнал Дніпро, в ньому публікується багато сучасних українських авторів, а також можна зустріти такі рубрики, як проза, поезія, фантастика, детектив та ін. Журнал виходить щомісячно. Журнал орієнтується на смаки сучасного читача.
  http://www.dnipro-ukr.com.ua/