Так жити не можна, або Гроші чи кохання?

*Люко Дашвар. Покров. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 384 с.


 

Сентенція «без знання свого минулого не можливо побудувати майбутнє» набуває особливої значущості у новому романі Люко Дашвар «Покров», який численні прихильники творчості письменниці очікували наче справжній вишуканий смаколик, вартий уваги літературного гурмана… І скажу Вам, шановні друзі, книга виправдовує всі найсміливіші сподівання, інтригуючи від першої до останньої крапки.

 

У романі витончено переплітається минуле і сучасність, кохання та зрада, щирість та підлість, ницість та шляхетність. Ось лише кілька невичерпних тем, навколо яких виплетено такий захоплюючий та витончено непередбачуваний сюжет цієї епопеї. Саме епопеї, тому що тендітній дівчині Мар’яні доведеться розгадати таємниці життя семи поколінь родини шляхетного хорунжого Яреми Дороша, котрий, закохавшись у незрівнянну Перпетую, помер, проклятий законною дружиною, так і не дочекавшись народження плоду цієї пристрасті…

 

Ображена дружина проклинає рід свого зрадливого чоловіка, а Перпетуя, котру виверти невблаганної долі змушують шукати прихисток далеко від рідної землі, заповідає скриню зі скарбом, що зібраний надто дорогою ціною, нащадкам обох гілок роду коханого Яреми…

 

То ж чи до снаги Мар’яні не лише віднайти всі ниточки таємниць минулого, а й відродити власну родину, здобути право на любов, щасливе майбутнє та кращу долю у вирі бурхливих подій доленосної зими 2014-го, що змінила кожного? І що ж подарує несподівана зустріч із дивним Ярком: надію чи розчарування?

 

Мова написання роману надзвичайно легка для сприйняття, бездоганно милозвучна. У тексті немає жодних стилістичних, граматичних чи орфографічних огріхів. Карколомні події розвиваються дуже динамічно, а яскраві характери персонажів та непрості життєві обставини, в яких діють герої, спонукають читача до співпереживання, роздумів та осмислення вічних постулатів: волі, гідності, кохання, багатства.

 

«Покров» – це книжка віри в те, що навіть у ситуаціях, коли здається «гірше не буває», люди здатні змінювати власне життя та країну на краще. Все це талановита авторка описує через прийом контрасту позитивного й негативного, світла й темряви, а також тієї тонкої струни психологізму, що торкає душі поціновувачів її літературної майстерності.

 

Залишається лише побажати незабутніх хвилин вдумливого читання та плідних пошуків власних відповідей на такі гострі, болючі та неоднозначні питання, котрі ставить цей неперевершено актуальний роман про життя та одвічні цінності.

 

Ігор Зіньчук

 

Придбати книгу.