«Абетка України»: культурний мінімум для ознайомлення з національним надбанням українців

Abetka

Татаренко Ірина Леонідівна. Абетка України. – Х.: Віват, 2016. – 144 с.


Як не прикро, та попри те, що Україна – найбільша держава Європи, іноземцям про неї відомо мало. Звичайно, події останніх років привертають увагу жителів інших країн до України та українців, що, як і інші народи, мають національні особливості, цінності й традиції. Зокрема, ми, як і кожна народність, маємо власну мову та абетку, яка дозволяє на письмі відобразити її звуки. Відколи виникла писемність, тексти супроводжують людину. Тому, без перебільшення, можна вважати, що абетка є ключем, який відкриває доступ до культури народу. Не опанувавши її, людині важко отримати доступ до текстів, не суттєво, історичної, художньої, науково-популярної чи якої іншої тематики, що дозволять глибше та краще познайомитися з нею.

Нещодавно опублікована видавництвом «Віват» «Абетка України» покликана допомогти читачеві, зокрема й іноземцю, не тільки познайомитися з українською абеткою та вивчити її, а й поглибити знання про українську культуру, її звичаї та історію, дізнатися про важливі та символічні для кожного українця поняття та речі.

Слід відзначити, що книжка є й довідником, у якому розповідається про найбільші міста України, популярні туристичні центри, географічні локації, визначні історичні постаті, українські національні страви, народні музичні інструменти та багато іншого. Зокрема, в передмові до видання зазначено: «У книжці «Абетка України» зібраний своєрідний культурний  мінімум для ознайомлення з національним надбанням українців».

Статті розміщені в алфавітному порядку. На одну букву може бути як одна, так і декілька невеликих за обсягом статей, які дублюються англійською мовою (переклад з української М. Д. Терамае). Доладно написані тексти читаються легко та не налякають читача, який не дуже полюбляє читання.

Не оминемо увагою, що подарункова «Абетка України» ошатно оформлена та оздоблена яскравими кольоровими світлинами. Сторінки книжки білосніжні, а шрифт зручний для читання.

Книжка може зацікавити широке коло читачів. Вона буде цікава не тільки батькам та їх дітям. Це видання буде чудовим подарунком туристам, друзям за кордоном та всім, хто хоче познайомитися ближче з Україною та українцями. Прикметно, що окрім іноземців, які володіють англійською, книжка видасться цікавою і українцям, які вивчають англійську мову.

Дуже добре, що сьогодні публікують книжки, які цікаві не тільки українцям, а й іноземцям, та допомагають презентувати Україну та її культуру. Вже тільки це робить публікацію «Абетки України»  надзвичайно актуальною.

Микола Петращук

Придбати книжку