На зламі епох: довідник «Мова чудова» Ольги Уліщенко

мова чудова_зобр

У період становлення та відродження української культури в Україні в харківському видавництві Vivat вийшов друком довідник з української мови Ольги Миколаївни Уліщенко «Мова чудова». Щоб у переламний період для держави українці мали нагоду усвідомити себе гідною нацією. Адже саме мова є осередком культури, «душею та гордістю нації», часто-густо впливає на окреслення кордонів країн.

Довідник «Мова чудова» демонструє розмаїття та велич української мови. Створений, щоб всі українці пишалися солов’їною, влучно і вправно оперували нею.

Ольга Уліщенко: «Хотілося б, щоб моє видання стало в нагоді тим, хто вивчає мову, і тим, хто її вдосконалює».

Довідник «Мова чудова» — авторське видання досвідченої редакторки та упорядниці нормативних словників Ольги Уліщенко. Для працівниці видавництва «Vivat» цей словник став ювілейним, десятим у її творчому доробку. Адже впродовж трудової діяльності Ольга Уліщенко редагувала та упорядковувала багато нормативних словників та довідників з української мови: «Російсько-український словник сталих виразів», «Словник труднощів української мови», «Новітній російсько-український словник», «Український орфографічний словник» та інші. Та вона нарешті зажадала створити власну авторську роботу, унікальний словник, що попереджав би помилки в мовленні українців.

«Мова чудова» став особливим. Словник відрізняється як унікальністю побудови , так і змісту. У ньому вміщено не просто перелік нормативних лексем. Тут доступно й наочно, за допомогою лаконічних роз’яснень та ілюстрацій, подається правильне вживання лексем, у яких носії мови, зокрема, і працівники ЗМІ найчастіше роблять помилки.

Книгу «Мова чудова» створено задля збагачення мовної скарбнички як перехресних українців, так і філологів. Довідник має компактний розмір, щоб найкорисніше було завжди під рукою. Унікальними сторінками для словника є рубрики: «Цікаві факти», «Слово про мову», «Швидка допомога», «Антисуржикова сторінка».

Уривки цитат з рубрики «Слово про мову»:

Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову…. Ліна Костенко

По ставленню кожної людини до своєї мови можна абсолютно точно судити не тільки про її культурний рівень, але й про її громадянську цінність…. Костянтин Паустовський

Переглянути довідник можна на сайті видавництва Vivat.