Блейк Крауч «Сосни»: Ласкаво просимо до примарного міста

Сьогодні Блейк Крауч – один із найперспективніших молодих письменників. Не сказати, що жанр постапокаліпсис зараз новий, але американець робить його дуже цікавим з художньої точки зору. Трилогія «Сосни» стала вибуховою роботою автора. Всі три романи були взяті для того, щоб зняти серіал. Саме після цієї серії письменника почали серйозно сприймати.

На даний момент в україномовному варіанті доступна перша книга. З технічної точки зору все зроблено дуже добре, грубих помилок немає. Переклад досить вдалий і чудово передає авторський почерк, в якому при всій серйозності ситуацій проскакують доречні нотки гумору. Обкладинка доволі простенька: чоловік стоїть посеред лісу. Вона чимось нагадує «Талісман», який вийшов українською трохи раніше.

Блейк Крауч Сосни

Агент Секретної служби Ітан прокидається в місті під назвою «Облудні Сосни». Він поняття не має, що з ним сталося, але знає, що прибув знайти двох свої колег, які зникли саме тут. Прогулюючись вулицями, головний герой бачить прямо-таки ідилію: все чисто, спокійно, тихо, люди надзвичайно привітні. Він розуміє, що в сучасному світі такого просто бути не може.

Після того, як Ітан потрапить до лікарні, він почне потроху розбиратись із місцевістю, до якої йому довелося потрапити. Як же чоловік здивується, дізнавшись, що опинився тут не просто так! Більше того, деякі люди мають його досьє. З моменту, коли головний герой прокинеться в «Соснах», минуле життя назавжди таким і залишиться. Разом із агентом читачі довідаються, як воно – жити в примарному місті, чому воно таким стало, і чи варто сподіватись на спасіння?

«Сосни» – чудова книга для любителів постапокаліпсису. З початку своєї професійної кар’єри автор штурмує саме цей літературний напрям, і, може бути, що через деякий час повністю його підкорить. Маючи чудову і захоплюючу сюжетну лінію, письменник ненав’язливо пропонує читачам подумати над глобальними проблемами людства, які зараз стають особливо актуальними.

У Крауча доволі цікавий авторський почерк, хоча в чомусь він схожий на деяких старших колег. Наприклад, він жартує, як Кінг. Ну, можливо, трохи ввічливіше. По динаміці подій Блейк нагадує Вілбура Сміта – обоє практично зразу беруться до справи. Такий симбіоз робить його доволі цікавим письменником, тому що він увібрав у себе важливі якості найкращих прозаїків світу.

«Сосни» – це не просто місто маніяків, в якому всі люблять спостерігати один за одним. Ця місцевість має особливий статус, і особливу місію. Чи буде вона виконана – залежить, в першу чергу, від головного героя. Примарне місто відправить читачів у дуже цікаву подорож. Буквально через кожні двадцять-тридцять сторінок відкриватимуться нові епізоди, здатні шокувати.

Крауч сказав, що писав трилогії, надихнувшись серіалом «Твін Пікс». Натомість, по його роботі також був знятий багатосерійний фільм. Це говорить про те, що книга дійсно варта уваги. Автор зачіпає дуже важливу тему, яка стосується не одного лише чоловіка Ітана, а всього людства. Тут є і нотки фантастики, і детективу і бойовика. Слабких сторін робота практично не має. Можливо, далеко не всім сподобається, що Крауч дуже багато часу відводить на опис природи і навколишнього середовища, але якщо познайомитись із іншими його роботами, можна зрозуміти – це є одною із його авторських особливостей.

На даний момент, в українському перекладі є тільки один том, який можна «проковтнути» за кілька днів. Прочитавши першу частину, залишається не тільки цікавість, але і відчуття незавершеної справи. Це добре. Значить, письменник зумів заволодіти читачами. Пишучи епілог, Крауч висловив надію на те, що його власне шоу сподобається людям. Сподівання справдились.

Сергій Завалко

Купити книгу