Хто отримав Нобелівську премію з літератури 2017?

Оголошено ім’я переможця Нобелівської премії з літератури 2017. Це британський письменник японського походження Кадзуо Ішіґуро.

На зображенні: офіційне оголошення ім’я переможця на сайті Нобелівської премії.

“Нобелівську премію в галузі літератури 2017 присуджено Кадзуо Ішіґуро “який, у новелах з великою емоційною силою, відкриває прірву ілюзій між внутрішнім сприйняттям і зовнішнім світом”, – повідомляють на сайті Нобелівської премії.

Оригінал: “The Nobel Prize in Literature 2017 was awarded to Kazuo Ishiguro “who, in novels of great emotional force, has uncovered the abyss beneath our illusory sense of connection with the world”.”


Біографічна довідка:

Кадзуо Ішіґуро – британський письменник японського походження, сценарист, лауреат Букерівської премії, а також лауреат Нобелівської премії з літератури у 2017 році.

Народився в Наґасакі 8 листопада 1959 року. У 1960 році родина Кадзуо емігрувала до Гілфорда (графство Суррей, Англія),  де його батько почав проводити дослідження у Національному інституті океанографії. Кадзуо відвідував початкову школу Стафтона, а пізніше середню школу Вокінг у Суррей. Після закінчення школи, він взяв “академічну відпустку” і вирушив у подорож США та Канадою, де почав працювати у сфері журналістики.

У 1974 році вступив до Кентського університету у Кентербері та закінчив його у 1978 році, отримавши ступінь бакалавра мистецтв з англійської мови та філософії. Присвятивши рік літературній діяльності, він продовжив навчання в Університеті Східної Англії, де отримав ступінь магістра мистецтв із писемності, – (за матеріалом сайту “Видавництва Старого Лева”).


Літературний портал ЛітАкцент, раніше оприлюднив перелік головних претендентів на премію:

  • кенієць Нгугі Ва Тхіонго
  • японець Харукі Муракамі;
  • канадка Маргарет Етвуд;
  • кореєць Ко Ин;
  • ізраїльтянин Амос О;
  • італієць Клаудіо Маґріс;
  • іспанець Хав’єр Маріас.

Українською твори цьогорічного Нобелівського лауреата Кадзуо Ішіґуро можна читати завдяки “Видавництву Старого Лева”, яке у 2016 році випустило його твір “Не відпускай мене”.

Читати також: “Добірка маловідомих антиутопій”