С. Дж. Кінкейд «Діаболік». Підліткова книга про дорослі проблеми

Рік тому студія Sony Pictures разом із режисером Метью Толмаком (серед його фільмів «Нова Людина-павук» та «Джуманджи» 2017 року) анонсували про початок зйомок підліткової фантастики за книгою «Діаболік»  С. Дж. Кінкейд. І що дивує — книгу опублікували лише за декілька місяців до цієї новини.

Це повинно бути щось дійсно вражаюче, якщо новинка так швидко зацікавила відому кінокомпанію, подумаєте ви, і матимете рацію. Пройшов рік, і тепер книжкові полиці українських магазинів тішать і нас перекладом цього диво-твору. Тож маємо можливість оцінити, чи справді сюжет вартий екранізації?..

Діаболік / С. Дж. Кінкейд; пер. З англ. Д. Лученкової. — Київ : Форс Україна, 2017. — 448 ст.

Усім, хто обожнює фантастику в стилі «Голодні ігри», «Той, що біжить в лабіринті» тощо, просто гріх пройти повз роман «Діаболік». Ні-ні, тільки не подумайте, що це ще одна банальна пародія на згадані твори. Це дещо новеньке, але, коли читаєш роман, то відчуваєш його зв’язок з цими бестселерами.

Знову події розгортаються в далекому майбутньому, але в центрі сюжету не наша маленька планета Земля, а безмежний Всесвіт, який давно підкорився людству, але… не зовсім. Науковий прорив виявився настільки масштабним, що подальший його розвиток може зашкодити людству. Однак так думають не всі, а лише ті, кому така позиція вигідна, кому не хочеться нічого змінювати, жити лише теперішнім моментом насолоди.

Це історія про еру, коли генно-модифіковані істоти (ГМО) стали основою для задоволення потреб людської цивілізації. Служниці, боти безпеки, краси, здоров’я , діаболіки. Якщо ж з першими усе зрозуміло, то як щодо останніх, що являють собою останні створіння? Діаболіки – це потужні машини для вбивств, які не здатні на емоції та почуття. Але все ж, їм властиве одне людське начало. Любов. Але любов лише до однієї людини, любов, яка знищить усе й усіх, хто зробить хоч маленький необережний крок до об’єкта кохання. Ідеальний захисник на все життя, хижак, з яким ти почуватимешся в стовідсотковій безпеці.  

Штучно створена для захисту дочки сенатора галактики Сардонії  дівчина-підліток Немезіда, лише зовні здається слабким тендітним створінням, але руки її ще з дитинства по лікті в крові. Милість їй не відома, навіть по відношенню до батьків підзахисної, якщо виникне така потреба.  Через загрозу життям інших в імперському дворі вирішують знищити діаболіків, але родина Сардонії, лишає свого діаболіка живим попри загрозу смертної кари. Та чи не пошкодують вони про свій вчинок?

Чесно кажучи, ні моя, ні авторська анотація не розкривають навіть 20 % сюжету. Його просто неможливо описати, не розкриваючи таємниць історії діаболіка Німезіди. Книга нагадує лабіринт з десятками різких поворотів, за кожним з яких чекає щось зовсім несподіване. Але ти аж ніяк не можеш вгадати наперед, що ж трапиться наступної хвилини, доки не зазирнеш, що там за рогом сюжетної лінії.

Це та книга про беземоційне створіння, яка парадоксально дарує справжні живі емоції читачеві. Зазвичай, я діставала її лише під час поїздки в метро, і як дивно напевно було людям дивитися, що ж відображає моє обличчя, адже це був цілий калейдоскоп вражень: усмішка, смуток, серйозність, злість. Одним словом, просто ВАУ! Насправді, ніколи не любила надто космічну фантастику, але ця книга виняток. Та й загалом її важко віднести до просто космічної саги. Роман розкриває низку проблем людства: влада, кохання, науковий прогрес, нестача ресурсів і багацько іншого. Він справді заслуговує на увагу.

А на десерт про українське видання перекладу. Єдине, що розчарувало у книзі — це палітурка. Її дизайн видався мені недоречним— трохи нагадує дешеву фантастику 2000-х, і це досить сумно, бо книга справді вартісна. Можливо, це моє суб’єктивне бачення й ви його не поділяєте, але воно, на жаль, таке.

Та, в цілому, хочу подякувати видавництву BookChef за можливість зазирнути в цей прекрасний світ роману «Діаболік». Я давненько не відчувала такого колориту емоцій і не читала так повільно останні сторінки, аби «казка» про Німезіду не закінчилася для мене так швидко.

Ліза Садурська

Придбати книгу