Що може бути ніжнішим за «Ніжність»?

Шеф Наталі мав звичку щоранку читати у словнику визначення якогось слова. Коли вона увійшла до кабінету, він саме читав, що  таке «ніжність». На жаль, справжнього значення цього слова він не збагнув.

Видавництво Старого Лева

«У двадцять років майбутнє було суцільною обіцянкою. Вона любила читати і сміятися. Це нечасто траплялося разом, позаяк вона обирала сумні сюжети».

Чи можна уявити сюжет, сумніший за той, що трапився з її щасливим коханням?

Давід Фоенкінос у книжці «Ніжність» описує ще багато сумних сюжетів. Кожен його персонаж переживає власну драму. Шеф Наталі страждає від того, що вона відкидає будь-які його залицяння. Жінка, винна у смерті Франсуа, не може оговтатися і позбутися почуття провини. А Маркус, чоловік, якому вдалося здобути бодай найменшу прихильність Наталі, боїться повірити, що все це відбувається з ним — і має на те вагомі підстави.

Коли я вперше побачила палітурку цієї історії, то подумала про довершеність. Не знаю, чому, але саме це слово миттєво спало мені на думку. А потім я дочитала до частини, у якій з’явився Маркус. І мені стало не по собі. Визнаю (і ви теж мусите визнати), що нас приваблюють привабливі герої. Давід Фоенкінос виправив цю тавтологію. Він створив некрасеня, якого ігнорує суспільство, і дав йому шанс на щастя, дорога до якої проходить через ніжність.

У чому винні книжки?

3

Три улюблені книжки Наталі

«Любов володаря» Альберта Коена
«Коханець» Марґеріт Дюрас
«Розлука» Дена Франка

Поміж тексту «Ніжності» часто трапляються короткі цікаві факти, як от відстань від Парижа до Москви, код вхідних дверей до будинку Маркуса чи влучний вислів польського філософа. Але я недарма згадала саме про книжки. Того вечора, коли Франсуа пішов назавжди, Наталі читала.

«Книжка розпалася на дві частини: першу вона читала за життя Франсуа. А на сторінці 321 він помер. І що тепер? Чи можна читати далі книжку, від якої тебе відірвала смерть чоловіка?»

Чи можна дозволити собі бути щасливою? Наталі (ім’я якої, до речі, натякає на схильність до ностальгії) постійно питає себе про це. Що ж вона собі відповість?

Придбати книгу